Net als vorig jaar geldt voor taxi's in het centrum een speciaal vignet tijdens de kermis. Taxi's met een vignet voldoen aan verschillende kwaliteitseisen.
Zo weigeren ze geen ritten en werken met vaste prijzen. Sinds 2016 werkt de gemeente tijdens de kermis met tijdelijke vignetten om snorders te weren. Het vignet zorgt voor veel minder onenigheid rond de taxistandplaatsen en staat garant voor betrouwbaar en kwalitatief taxivervoer. Vanaf vrijdag rijden 279 chauffeurs met een tijdelijk vignet. Voor alle standplaatsen in het centrum is van 20 t/m 29 juli een taxivignet nodig. De politie controleert de standplaatsen dagelijks. Voor taxi's buiten het centrum is geen vignet nodig.
Tijdelijke taxiplaatsen
Tijdens de kermis zijn er tijdelijke taxistandplaatsen aan de achterzijde van het station, op de Spoorlaan (bij Interpolis), in de Tivolistraat (bij 013), op de Schouwburgring (bij de Schouwburg) en op de Piusstraat (bij ingang parkeergarage Koningsplein).
Taxikeurmerk
Vanaf komend voorjaar moeten alle 200 taxi's in Tilburg een speciaal taxikeurmerk hebben om te mogen rijden in de hele gemeente. Dat hebben de gemeente en de taxibranche eerder dit jaar samen besloten. Wethouder Mario Jacobs: "Het keurmerk zorgt voor betere kwaliteit. Taxichauffeurs met een keurmerk kennen de weg in Tilburg, weigeren geen korte ritten, zijn representatief, gastvrij en betrouwbaar. Zaken die belangrijk zijn voor ons als gastvrije stad". Stichting Brabantse Kwaliteitstaxi's gaat de chauffeurs opleiden, toetsen en de keurmerken uitreiken.
Taxiverordening
De voorbereidingsfase loopt. In september beslist de gemeenteraad over de nieuwe taxiverordening en worden de statuten van de Stichting Brabantse Kwaliteitstaxi's geactualiseerd. De Stichting werkt met een Tilburgse klankbordgroep waarin de taxibranche grotendeels is vertegenwoordigd. Vanaf de invoering wordt er intensief gecontroleerd op de keurmerken. Chauffeurs die zich misdragen riskeren het intrekken van hun keurmerk. Taxi's zonder keurmerk riskeren een dwangsom.