LocHal genomineerd voor 'beste gebouw van het jaar'

20 mrt 2019, 14:20Nieuws
csm glazen zaal twee bijgesneden 3b4a5bd090
Gemeente Tilburg
De LocHal is 1 van de 9 genomineerden voor de prijs 'beste gebouw van het jaar'. De prijs is een initiatief van de Branchevereniging Nederlandse Architectenbureaus (BNA).
Andere genomineerden zijn o.a. de Amsterdamse Noord/Zuidlijn en de Rotterdamse nieuwbouw van het Erasmus Medisch Centrum. Het publiek kan stemmen via de site gebouwvanhetjaar.nl .
De genomineerde gebouwen zijn door de vakjury gekozen uit 114 inzendingen. De winnaar ontvangt de Publieksprijs op 17 mei uit handen van juryvoorzitter Jort Kelder.
Uit de toelichting op de website: Inzenders voor Beste Gebouw van het Jaar tonen aan dat het gebouw excellentie in brede zin biedt. Naast de architectonische kwaliteit, worden juist ook de gebruiks- en belevingswaarde, de toegevoegde maatschappelijke waarde en de kwaliteit van de samenwerking meegewogen. Het is dus meer dan mooi of goed; en vooral ‘integraal’ goed.

Bijzondere samenwerking

Grote namen in de architectuur en ontwerpwereld werkten mee aan de transformatie van de LocHal; Civic Architects, Braaksma & Roos Architectenbureau, Inside Outside – Petra Blaisse, Mecanoo en het Tilburgse TextielLab (onderdeel van het TextielMuseum). De glazen zaal is een ontwerp van Octatube.
loading

Loading articles...

Loading