Glasvezeluitrol in Tilburg bijna klaar

19 mrt , 20:33 Nieuws
kpn monteur meterkast

KPN is bijna klaar met de aanleg van het glasvezelnetwerk in Tilburg. Ze verwachten eind maart de laatste woningen aan te sluiten op het glasvezelnetwerk. Woningen in Tilburg Wandelbos, Oerle, Oud-Noord en Hoogvenne zijn al aangesloten. KPN deed dit in goede samenwerking met de gemeente Tilburg en aannemer Circet.

Roy Weijgerse, projectleider bij KPN: “In totaal legden we een flink aantal kilometer glasvezelkabel onder de grond. Daarmee hebben nu alle bewoners van Tilburg de mogelijkheid tot glasvezel. Na afloop heeft de graafploeg het straatbeeld weer in de oude staat hersteld.”

Aansluitafspraak maken en vragen stellenDe aanleg van glasvezel in de wijken Centrum en Stokhasselt is bijna afgerond. De laatste woningen worden op dit moment aangesloten. Bewoners die nu geen glasvezelaansluiting wilden, kunnen later nog worden aangesloten als zij een abonnement nemen bij één van de providers op het netwerk van KPN. Op donderdag 20 en donderdag 27 maart van 11.30 tot 17.00 uur staan er experts en monteurs van KPN op het Wagnerplein. Bewoners kunnen daar terecht voor vragen over de glasvezelaansluiting en abonnementen.

Kabel van buiten naar binnenIn de straten van Tilburg monteert KPN bij alle huizen een glasvezelaansluiting. Een KPN-monteur brengt hiervoor de glasvezelaansluiting (het oranje sprietje) van buiten naar binnen door een gat in de buitenmuur te boren. Dit gebeurt ondergronds en wordt achteraf weer dichtgemaakt. Vervolgens plaatst de monteur een universele aansluiting. Bewoners kunnen nu zelf kiezen bij welke internetprovider ze een abonnement afsluiten. Toekomstbestendig internet Glasvezel heeft een grote impact op onze wereld, nu en in de toekomst. Door het toegenomen datagebruik en de vele slimme apparaten die we dagelijks gebruiken, in combinatie met het verouderde kopernetwerk, is het glasvezelnetwerk van KPN voor Tilburg een garantie om ook in de toekomst gebruik te maken van het beste internet.