Gemeente en Fontys zoeken partner voor MindLabs

19 sep 2017, 19:13Nieuws
tilburg en fontys
Gemeente Tilburg
In een van de hallen van de voormalige NS-werkplaats komt MindLabs. In dit gebouw komen onder meer opleidingen van Tilburg University en Fontys. De gemeente en Fontys zoeken een projectontwikkelaar die samen met hen de plannen verder wil uitwerken.
De gemeente is eigenaar van de grond en van de bestaande gebouwen. Het is de bedoeling dat de partij die nu gevonden wordt, samen met de Fontys het idee en gebouw verder gaat ontwikkelen. Als alles goed gaat, opent het pand in 2020. Het wordt tussen de 8.500 en 13.000 m2 groot. Op de website mindlabstilburg.nl kunnen geïnteresseerden meer informatie vinden over de plannen en de verdere procedures. De gemeente en Fontys organiseren een informatieavond op 28 september tussen 16 en 17.30 uur. De locatie hiervoor is nog niet bekend. Dit wordt bekendgemaakt op de website van mindlabs. Geïnteresseerde ontwikkelaars kunnen zich tot 9 oktober melden.

Human behavior

De gemeente, Fontys, Tilburg University, de Onderwijsgroep Tilburg en de Persgroep zijn bij het project betrokken. De provincie Noord-Brabant ondersteunt het project. De initiatiefnemers willen het gebouw ontwikkelen tot een 'centrum voor onderwijs, onderzoek en ondernemerschap rondom journalistiek, interactieve technologieën en 'human behavior'.

Verrast

Wethouder Berend de Vries: "We zijn op zoek naar een partij die het concept MindLabs omarmt en die ons verrast met creatieve voorstellen om dit vorm te geven, met aandacht en zorg voor de prachtige
cultuurhistorische omgeving van de Spoorzone.''
Het is de bedoeling dat in MindLabs wordt onderzocht wat er mogelijk is op het gebied van nieuwe, interactieve technologieën, nieuwe toepassingen voor de mediawereld en andere manieren van kennis- en informatieoverdracht. Vooruitlopend op de nieuwbouw, werken de Fontys Hogeschool Journalistiek, Tilburg University en ROC Tilburg op dit moment al samen in het Deprez-gebouw in de Spoorzone. Medewerkers van de Persgroep, eigenaar van onder meer het Brabants Dagblad, komen ook in dit gebouw te zitten.
Meer informatie staat op de website van het initiatief: mind-labs.nl.
loading

Loading articles...

Loading