TILBURG - Sinds 29 oktober 2024 heeft het Onderwijs Centrum Leijpark (OCL) haar nieuwe locatie in gebruik genomen op een deel van de bezoekersparkeerplaats van ETZ Elisabeth. Dit zorgt dagelijks voor verkeersdrukte, vooral in de ochtendspits en rond 15.00 uur.
Bij de nieuwbouw zijn de inritten van het OCL en ETZ naast elkaar gelegd. Hierdoor deelt het ETZ nu de inrit met het OCL en heeft het ziekenhuis geen twee rijbanen meer, maar één. Dit veroorzaakt opstoppingen, zowel op het terrein van het OCL als op het kruispunt van de openbare weg.
Dagelijks worden leerlingen uit 28 gemeenten per taxibus of door hun ouders gebracht en gehaald. Dit leidt tot extra verkeersdrukte op de Hilvarenbeekseweg en de Professor van Buchemlaan. Weggebruikers wordt geadviseerd rekening te houden met langere reistijden, vooral in de spitsmomenten.
Het ETZ werkt samen met de gemeente en het OCL aan oplossingen om de doorstroom te verbeteren. Enkele maatregelen die genomen worden:
Weggebruikers wordt gevraagd begrip te hebben voor de situatie en extra reistijd in te calculeren.